A mai, ingerekkel, szorongásokkal és aggodalmakkal teli világban egy egy kis kötött társ kincset ér, legyen akár gyerek, akár felnőtt tulajdona. Várkonyi Dórival, a Nagyszékelyi Füvészkert Műhely egyik vezetőjével beszélgettünk.
Tavaly év végén találkoztam Dórival, jól emlékszem a pillanatra, amikor megláttam a standját az ócsai vásáron. Elbűvöltek a portékái, végül egy levendulás morzsapárnát vásároltunk, a mai napig az asztalon tartom. Az rögtön kiderült, hogy egészen különleges a műhely amit létrehoztak, (érdemes megnézni a videóikat a Youtube csatornájukon, és a TikTok-on) többek között azért, mert termékeik egytől egyig saját kézzel készített fonalból, nagy gonddal és szeretettel készülnek.
Mesélj kérlek magadról, hogyan kapcsolódsz a Nagyszékelyi Füvészkert Műhelyhez?
Várkonyi Dóra vagyok, a Nagyszékelyi Füvészkert Műhely egyik lelke. Műhelyünk 2019-ben született, édesanyám, Horváth Irén, és egy barátnője, Kardos Etelka közös ötletéből, akik egy szövőműhelyt álmodtak meg elsősorban. Egy olyan helyet szerettünk volna létrehozni, ahol az emberek kipróbálhatják a hagyományos technikákat, természetes anyagokkal dolgozhatnak, és elkészíthetik saját tárgyaikat, különböző workshopok keretein belül.
Szövést, fonást rokkán, gyapjúfestést növényekkel, kerámiázást és könyvkötést lehetett nálunk kipróbálni, öten is aktívan dolgoztunk a műhelyben. Aztán jött a covid, ami eléggé átrajzolta a történetünket, a műhely életbentartása érdekében elkezdtünk termékeket készíteni.
Olvasd tovább az interjút az eredeti bejegyzésben: Honnan származik a stresszoldó tyúk?